Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o lekach Berlin-Chemie/Menarini dostępnych bez recepty zapraszamy na strony leków:

Jeśli jesteś lekarzem i chcesz dowiedzieć się więcej o lekach Berlin-Chemie/Menarini dostępnych na receptę zapraszamy na stronę:

Co tak naprawdę wyróżnia Menarini? Ludzie! Są różnorodnym i autentycznym fundamentem naszej działalności. Nasza różnorodność kulturowa pozwala nam wprowadzać innowacje, dostosowywać się do zmian w biznesie, stawiać czoła wyzwaniom, podsuwać pomysły i rozwijać się.

Pracownicy Berlin-Chemie/Menarini są w stanie zmienić wszystko, każdego dnia.

Obszary terapeutyczne

POChP

CZYM JEST POChP?

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) to przewlekła choroba płuc charakteryzująca się ograniczonym przepływem powietrza przez drogi oddechowe. W roku 2023 odnotowano, że aż 50% sytuacji klinicznych związanych z zaburzeniem pracy układu oddechowego stanowiła przewlekła obturacyjna choroba płuc.

Głównym czynnikiem ryzyka wystąpienia POChP jest palenie tytoniu, co potwierdzają statystyki: 75% osób dotkniętych tą chorobą to obecni lub byli palacze. Do rozwoju przewlekłej obturacyjnej choroby płuc może przyczynić się również długotrwałe narażenie na drażniące substancje chemiczne i zanieczyszczenia.

POChP jest chorobą postępującą, której objawy zwykle rozwijają się powoli i nasilają z biegiem czasu. Do głównych objawów należy uczucie duszności, kaszel z wydzieliną, świszczący oddech i ucisk w klatce piersiowej. Dodatkowo obserwuje się u pacjentów uczucie zmęczenia, przygnębienia, spadek energii do działania i podejmowania aktywności fizycznej. W przebiegu choroby, pacjenci doświadczają nasilenia objawów ze strony układu oddechowego – te epizody zwane zaostrzeniami przebiegają z nasileniem duszności, kaszlu i odksztuszania plwociny. 

Ze względu na postępujący charakter choroby, bardzo istotne jest wczesne rozpoznanie i rozpoczęcie leczenia. 

Ze względu na obciążenie społeczne wywołane POChP, celem skutecznego leczenia jest poprawa jakości życia pacjenta, na którą składa się działanie nakierowane na zmniejszenie nasilenia objawów i zapobieganie postępowi choroby.