BERLIN-CHEMIE zajmuje się badaniami, rozwojem, produkcją i dystrybucją wyrobów farmaceutycznych.flaga_ua

 

Stanowisko firmy Berlin Chemie w sprawie Ukrainy

 

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tragiczną sytuacją na Ukrainie, stratami wśród ludności cywilnej oraz cierpieniem całej ukraińskiej populacji. Skłoniło nas to do podjęcia następnych, natychmiastowych działań.

Oprócz pierwotnej darowizny przekazanej przez struktury europejskie Berlin Chemie, została przekazana kolejna darowizna w wysokości 200 000 euro bezpośrednio na rzecz Czerwonego Krzyża, uzupełniona o 60 000 euro zebranych na całym świecie przez pracowników firmy (suma wyrównana przez Grupę).

W sumie darowizna na rzecz Czerwonego Krzyża wynosi 420 000 euro.

Łącznie z ciągłymi darowiznami leków, całkowita kwota darowizny przekazanej przez Berlin–Chemie wynosi obecnie ponad 1 milion euro.

Jednocześnie wstrzymaliśmy wszelkie wydatki na reklamę w Rosji, zaprzestaliśmy nowych inwestycji i zamroziliśmy zatrudnienie. Jednak mając na uwadze dobro pacjentów, nadal dostarczamy do Rosji leki.

 

Solidaryzujemy się i wspieramy możliwymi drogami naród ukraiński i mamy nadzieję na jak najszybsze pokojowe rozwiązanie konfliktu.

 

Firma

Naszym celem jest zdrowie

BERLIN-CHEMIE to dynamicznie rozwijająca się firma o bogatej tradycji.

Wartości

Kodeks postępowania
Grupy MENARINI

Nasza działalność opiera się na etyce i uczciwości.

Działalność międzynarodowa

Międzynarodowe sukcesy
BERLIN-CHEMIE

BERLIN-CHEMIE posiada przedstawicielstwa w ponad 30 krajach regionu Europy Środkowej i Wschodniej oraz Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

BERLIN-CHEMIE jest integralną częścią Grupy MENARINI.