BERLIN-CHEMIE

Działamy na rzecz opieki zdrowotnej

BERLIN-CHEMIE to międzynarodowy producent nowatorskich leków, mogący poszczycić się bogatą tradycją. Od 1992 r. spółka należy do globalnej Grupy MENARINI, która od dziesięcioleci jest liderem włoskiego rynku farmaceutycznego. Założona w Neapolu w 1886 roku Grupa obecnie ma swoją siedzibę we Florencji. Z biegiem pokoleń przekształciła się w działającą na całym świecie rodzinną firmę farmaceutyczną. BERLIN-CHEMIE odpowiada za działalność farmaceutyczną w Niemczech, Europie Wschodniej i krajach WNP. Berlin jest również jednym z głównych ośrodków badawczych Grupy.

> 5,000 pracowników

> 30 rynków

Sprzedaż na poziomie 1.5 miliarda euro

Znakiem firmowym BERLIN-CHEMIE jest dynamiczny rozwój, innowacyjne produkty lecznicze oraz bogate doświadczenie wielu pokoleń. Historia obecności BERLIN-CHEMIE w dzielnicy Berlin-Adlershof sięga 1890 roku. Pracują z nami ludzie, których rodziny już od pięciu pokoleń uczestniczą w rozwoju, produkcji i marketingu naszych produktów leczniczych. Szczególnie bliskie, serdeczne relacje utrzymujemy z naszą centralą w Berlinie.

Jednocześnie jesteśmy firmą kosmopolityczną. Zatrudniamy łącznie ponad 5 tys. osób z ponad 70 krajów. Kształcenie zawodowe jest w BERLIN-CHEMIE tradycją od wielu dziesięcioleci. Wielokrotnie otrzymywaliśmy z tego tytułu nagrody Izby Przemysłowo-Handlowej. Różnorodność to jedna z naszych najmocniejszych stron.

Historia osiągnięć BERLIN-CHEMIE

W ostatnich latach wskaźniki wzrostu BERLIN-CHEMIE przekroczyły wartości dla całego rynku farmaceutycznego. Doskonały wynik potwierdza skuteczność strategii firm BERLIN-CHEMIE i MENARINI, których nadrzędnym celem jest praca nad innowacyjnymi produktami leczniczymi. W swoim postępowaniu największy nacisk kładziemy na szeroko zakrojone szkolenia oraz jakość pracy naszej kadry naukowej zatrudnionej w dziale sprzedaży. Dzięki nieustającym wysiłkom BERLIN-CHEMIE cieszy się doskonałą reputacją w sektorze opieki zdrowotnej, zwłaszcza wśród lekarzy ogólnych i specjalistów.

BERLIN-CHEMIE dostarcza leki do przeszło 30 krajów, a w ponad 26 ma swoje przedstawicielstwa. Spółka jest jednym z czołowych producentów leków w Europie Wschodniej i krajach WNP. Historyczna obecność w regionie pozwala BERLIN-CHEMIE poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w zakresie marketingu lokalnego, rozbudowaną siecią dystrybucji oraz nowoczesnym zakładem produkcyjnym w rosyjskiej Kałudze.

Kolejne tematy